Sılça Sorulan Sorular

Vites değiştirirken zorlanacağımı düşünüyorum.

Debriyaj pedalına tam basılmadığı takdirde vites değiştirmekte zorlanırsınız.

Hız yapmaktan korkarım

Hız yapmak doğru zamanda ve doğru yerde yapılırsa korkulacak bir şey değildir.

Sinyal vermeyi unutuyorum

Sinyal kolunu dönüş yapmak istediğiniz istikamete doğru çekerseniz sinyal vermeyi unutmazsızınız.

Geri vitesle gidemem

Geri vitesi attığınızda direksiyonu aracın gitmesini isteddıgınız yöne doğru küçük küçük sağ sol hareketleri ile dengede tuttabilirsiniz.

Park etmekte zorlanıyorum.

Park etmek hiçte sanıldıgı kadar zor değildir. Teorik olarak doğru bilgilendirilir ise bunu pratiğe dökmek çok kolaydır.

Otoyolda araç süremem.

Şayet trafik kurallarına, işaret ve işaretçilerine uyulur ise takip mesafesi ve hız kontrollerini yapar ise trafiğin akışını engellemeyecek şekilde seyreder ise otoyolda araç kullanmak şehir içi trafiğinden daha kolaydır.

Topuklu ayakkabıyla araba kullanamam

İnce veya yüksek topuklu sivri burun ayakkabılarla araba kullanmayın. Topuklu ayakkabılar fren ve debriyaja doğru ve zamanında basmanızı engelleyebilir. Otomobil kullanırken rahat kıyafetler giyin mini etek dar pantolonlar haraket kabiliyetinizi azaltır.

Ben bu yolla sığamıyacağımı zannediyorum

Sığamayacağınızı düşündüğünüz yolda aracı ortalamaya çalışmak yerine kendinizi yolda ortalarsanız her iki taraftan eşit mesafede bıraktığınız göreceksiniz.

Aynaları kontrol edemiyorum

Araca ilk otuduğunuz zaman ayna ayarlarınızı mutlaka kontrol edin. Sağ ve sol aynaların iç kısmı ile sağ ve sol arka kapı kollarını, dış kısmı ile sağ ve sol şeridi görecek şekilde ayarlayın. Daha sonra 8-10 saniyede bir orta dikizden çok kısa kaçamak bakışlarla arkayı kontrol edin. Sağ ve sol aynalar genelde sağ veya sola geçişlerde kullanılır. .

Otoyolda şerit değiştiremem.

Şayet otoyol hız limitlerine uymaz iseniz evet şerit değiştiremezsiniz. Sola geçiş yaparken 100km hızla gelen bir aracın önüne 60 km hızla geçemezsiniz. Siz hızınızı 120km'ye çıkarmalısınızki 100 km hızla gelen aracın önüne süzülerek geçis yapa bilirsiniz. Solladığınız aracı sağ dikiz aynasından görene kadar düz devam ederseniz aracın önüne geçiş yapabilirsiniz

Bu şehirin yabancısıyım yol bilgim yok.

Bu konuda çevrenize dikkat edip tabelaların hangi yönü gösterdiğine bakarsanız bununla beraber Bu sorunu artık teknoloji çok kolay ( Navigasyon Cihazları ) çözdü.

Ziyaretçi sayısı: 320.327